хмарні технології

Переваги використання

  • непотрібні потужні комп'ютери;
  • менше витрат на закупівлю програмного забезпечення і його систематичне оновлення;
  • необмежений обсяг збереження даних;
  • доступність з різних пристроїв і відсутня прив’язка до робочого місця;
  • забезпечення захисту даних від втрат та виконання багатьох видів навчальної діяльності, контролю і оцінювання, тестування он-лайн, відкритості освітнього середовища;
  • економія коштів на утримання технічних фахівців.

Необхідні компоненти для роботи в «хмарах»

  1. Інтернет
  2. Комп’ютер (планшет, мобільний телефон, нетбук)
  3. Браузер
  4. Компанія, яка надає послуги хмарних технологій
  5. Навички роботи з Інтернет та веб-застосунками.

Моделі розгортання

Приватна хмара

Приватна хмара (англ. private cloud) - це хмарна інфраструктура, яка призначена для використання виключно однією організацією, що включає декілька користувачів (наприклад, підрозділів). Приватна хмара може перебувати у власності, керуванні та експлуатації як самої організації, так і третьої сторони (чи деякої їх комбінації). Така хмара може фізично знаходитись як в, так і поза юрисдикцією власника.

Публічна хмара

Публічна хмара (англ. public cloud) - це хмарна інфраструктура, яка призначена для вільного використання широким загалом. Публічна хмара може перебувати у власності, керуванні та експлуатації комерційних, академічних (освітніх та наукових) або державних організацій (чи будь-якої їх комбінації). Публічна хмара перебуває в юрисдикції постачальника хмарних послуг.

Гібридна хмара

Гібридна хмара (англ. hybrid cloud) - це хмарна інфраструктура, що складається з двох або більше різних хмарних інфраструктур (приватних, громадських або публічних), які залишаються унікальними сутностями, але з’єднанні між собою стандартизованими або приватними технологіями, що уможливлюють переносимість даних та прикладних програм (наприклад, використання ресурсів публічної хмари для балансування навантаження між хмарами).

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Що таке LearningApps.org?